TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Madencilik Meclisi Başkanlığına İbrahim Halil Kırşan seçildi


19.05.2020 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Madencilik Meclisinin Başkanlık Divanı Seçimi Toplantısı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Şaban Aziz Karamehmetoğlu başkanlığında video konferans yolu ile gerçekleştirildi. ​

Kamu kurumları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda Meclis Başkanlığına Çiftay İnşaat Enerji Taahhüt Ticaret A.Ş. Maden İşleri Grup Başkanı İbrahim Halil Kırşan, Meclis Başkan Yardımcılığına ise Demir Export Genel Müdürü Ramazan Yön oybirliği ile seçildi.​

 

Seçim sonrası söz alan Meclis Başkanı İbrahim Halil Kırşan ve Meclis Başkan Yardımcısı Ramazan Yön, önceki dönem Meclis Başkanı İsmet Kasapoğlu’na ve Meclis Başkan Yardımcısı Mehmet Yunus Şahin’e teşekkürlerini sunarak, önümüzdeki dönemde de TOBB çatısı altında sektörü daha ileriye taşımak ve sıkıntıları çözmek için çalışacaklarını belirttiler.

 

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Şaban Aziz Karamehmetoğlu, COVID-19 salgın hastalığı sürecinde sektör adına yapılan çalışmalar ve alınan ekonomik önlemler hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. 

 

Toplantıda meclis üyeleri, COVID-19 salgın hastalığı sürecinin sektöre yansımalarına ve sektörün içinde bulunduğu duruma ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA