TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Cam ve Cam Ürünleri Meclisi Başkanlığına Vecdet Salgın seçildi


25.06.2020 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Cam ve Cam Ürünleri Sanayi Meclisi, Meclisten sorumlu TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Zeytinoğlu başkanlığında Meclis Başkanlık Divanını seçmek ve sektörün genel değerlendirmesini yapmak üzere video konferans yöntemiyle bir araya geldi.​

Özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda Meclis Başkanlığına Trakya Cam San. A.Ş.(Şişecam) Yurtiçi Satışlar Grup Müdürü Vecdet Salgın, Meclis Başkan Yardımcılığına ise Yıldız Cam San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Yıldız oybirliği ile seçildi.

 

Seçim sonrası söz alan Meclis Başkanı Vecdet Salgın ve Meclis Başkan Yardımcısı Hilmi Yıldız, önümüzdeki dönemde de TOBB çatısı altında sektörü daha ileriye taşımak ve sıkıntıları çözmek için çalışacaklarını belirtti.

 

-Zeytinoğlu: “Sorunların takipçisiyiz”

 

TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Zeytinoğlu ise yaptığı açılış konuşmasında, Türkiye Sektör Meclislerinin 2006 yılından beri faaliyet gösterdiğini hatırlatarak, meclislerin kamu, özel sektör ve sektörel sivil toplum kuruluşlarını yasal bir zeminde buluşturan platform olduğunu vurguladı. Pandemi sürecinde Oda-Borsalardan ve Sektör Meclislerinden TOBB’a iletilen her sorunun ilgili Bakanlıklar nezdinde takibinin yapıldığını belirten Zeytinoğlu, sürecin dinamik olduğunu bu zor günlerin birlik içinde atlatılacağına vurgu yaptı.

 

Toplantı sonunda Meclis Üyeleri, pandemi sürecinde sektör değerlendirmelerinde bulundu. Meclis Üyeleri, Çin menşeili ürünlerde anti-damping uygulaması süresinin uzatılması için başvuru yapılması, pandemi sürecinde maliye denetimlerinin ertelenmesi ve lojistik tedarik zinciri iyileştirme çalışmaları gibi sektörü ilgilendiren hayati konularda gerekli girişimlerin yapılması kararını aldı.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA