TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Tasfiye ve Birleşmeye İlişkin Alacaklılara Çağrı İlanlarının Elektronik Ortamda Yayına Gönderilmesi Eğitimi Yapıldı


27.03.2024 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü işbirliği ile Merkezi Sicil Kayıt Sisteminde (MERSİS) hazırlanan ilanların elektronik ortamda Türkiye Ticaret Sicili Gazetesine iletilmesi hizmeti 01.07.2020 tarihinde devreye alındı ve yaklaşık 2,5 Milyon ilan bu metotla yayınlandı.​

Yeşil dönüşüm kapsamında sıfır kağıt hedefiyle sürdürülen çalışmalar neticesinde, tasfiyeden dolayı alacaklılara çağrı ilanları ile birleşmeden dolayı alacaklılara çağrı ilanlarının tasfiye ve birleşme taleplerine bağlı olarak MERSİS’te hazırlanması ve elektronik ortamda Türkiye Ticaret Sicili Gazetesine iletilmesi prosesi tamamlandı. Tamamlanan çalışma ile yıllık yaklaşık 120 bin ilanın elektronik ortamda yayına gönderilmesi sağlanmış olacak. Ticaretin hızına, hız katarken; insan kaynağının etkin kullanılması başta olmak üzere kağıt, kırtasiye, sarf malzeme, kargo, poşet ve enerji tasarrufu sağlanmış olacak. 

 

Konuya ilişkin uygulamalı eğitim Sicil Akademi faaliyetleri kapsamında 238 ticaret sicil müdürlüğünde görevli 322 personelin katılımıyla elektronik ortamda gerçekleştirildi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA