TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Tekirdağ’da ekonomiye katkı sağlayanlara ödül


11.08.2022 / TekirdağTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nın (TSO) Ödül Töreni’ne katıldı. Hisarcıklıoğlu, Tekirdağ’ın iyi eğitimli nüfusu, gelişmiş ve sanayileşmiş yapısıyla gurur duyulacak noktada olduğunu söyledi.​

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay’ın ev sahipliği yaptığı ödül töreninde konuşan Hisarcıklıoğlu kente hayırlı işler için geldiklerini ifade etti. TOBB Başkanı, “Bugün hem başarılı girişimci kardeşlerimizi ödüllendiriyoruz. Hem de Arabuluculuk Merkezinin açılışını yapıyoruz” dedi.

 

Tekirdağ’da birlik ve beraberliğin güzel bir tablo oluşturduğunu bildiren TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, kamu yöneticilerinin özel sektör ile işbirliğinin ve dayanışma içinde olmasının önemini vurguladı.

 

“Cengiz Günay Başkanımız, TOBB yönetiminde mesai arkadaşımdır ve Ankara’da birlikte çalışıyoruz

Sizleri Ankara’da en iyi şekilde temsil etmektedir. TOBB’un bugün ulaştığı seviyede, hizmet kapasitesinde, kendisinin büyük emeği ve katkısı vardır” diyen Hisarcıklıoğlu, Günay’a hizmetlerinden ötürü teşekkür etti.

 

Konuşmasında Arabuluculuk ve Tahkim Merkezi’nin önemini anlatan TOBB Başkanı şöyle konuştu: “Biliyorsunuz uzun süren mahkemeler, en büyük şikâyetlerimizden biriydi. Talebimizle, İşçi-işveren, ticari ve tüketici uyuşmazlıklarında, arabuluculuk zorunlu hale getirildi. Biz de TOBB bünyesinde, UYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi’ni faaliyete geçirdik. Sistemin kullanımı da her geçen gün arttı. Şu an ülke genelinde arabuluculuğa gelen başvuru sayısı, ayda 100 bine ulaştı. Ve bunların yüzde 70’i, anlaşmayla sonuçlandı. En önemlisi de, taraflar helalleşerek ayrıldı. Artık tüm ticari ihtilaflarınızı burada, hem daha hızlı, hem de daha ucuza çözebileceksiniz.

 

Odamız bugün bir güzel işe daha imza atıyor. Tekirdağ ekonomisine değer katanları, yani Tekirdağ’ın yıldızlarını ödüllendiriyor. Zaten kültürümüz de ne diyor, marifet iltifata tabirdir. Bakın geçenlerde, TOBB Sanayi Veritabanındaki 90 bin üreticimizi ve 4 bin ürünü analiz ettik. Tekirdağ, tam 1.360 farklı ürünü, üretme kapasitesine sahip. Yine Tekirdağ; tam 171 üründe, üretim kapasitesi anlamında, Türkiye’de 1. Konumda.  165 üründe ikinci, 157 üründeyse üçüncü sırada Bu vesileyle, Tekirdağ’da üretim ve yatırım yapan, tüm firmlarımıza da tebrik ediyorum.”

 

Birlik ve beraberliğin önemi üzerinde duran Hisarcıklıoğlu, “Bir ve beraber olunca, Allah rahmeti ve bereketi de verir. Yeter ki birbirimizi ötekileştirmeyelim. Kimseyi, fikrinden, inancından, görüşünden dolayı dışlamayalım. Ortak akıl ve diyalogla her sorunu aşabileceğimizi bilelim” dedi.

 

 

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA