TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Çanakkale zaferi bir milletin yeniden doğuşudur


17.03.2023 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, Çanakkale Zaferi’nin bir milletin adeta yeniden doğuşu olduğunu belirterek, “Milli Mücadele ruhu Çanakkale’dir. Çanakkale; Milli Mücadele’nin ruhunu ve kadrosunu kazandıran, temelini atan, bitkin ve yorgun Anadolu’yu İstiklal Harbinde yeniden ayağa kaldıran ruhtur, bir milletin yeniden doğuşunun ilk işaretidir” dedi.​

Hisarcıklıoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“18 Mart, milletimiz için çok özel bir tarihtir. Bu gün, bir ve beraber olduğumuzda neleri başarabildiğimizin ve istiklalimizden asla vazgeçmeyeceğimizin dünyaya ilanıdır. Ecdadımızın buradaki mücadelesi, hem bizler için hem de gelecek nesillerimiz için örnektir. Bugün sahip olduğumuz her şeyi, ‘bağımsızlığımız olmadan var olamayacağımız’ inancına borçlu olduğumuzu unutmamak gerekiyor.

 

Bu anlamlı gün vesilesiyle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. Kahramanlarımızın ruhları şad olsun.”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA