Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Peru

 Bu sayfada, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne gelen yurtdışı kaynaklı ticari, teknik ve mali işbirliği teklifleri, ülke tanıtımları gibi bilgiler yer almaktadır. 


» Peru Özel Yatırım Teşvik Ajansı'nın (PROINVERSION), Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı tarafından hazırlanan Ulaşım Altyapısı alanındaki Ortak Finansmanlı Özel Girişim projeleri açıklanmıştır.
Teklif tarihlerinin 1 Nisan 2019-15 Mayıs 2019 olarak belirlendiği söz konusu projeler aşağıda belirtilmekte olup, yeni yatırım fırsatlarıyla ilgilenen firmalarımız bahsi geçen projelere ilişkin detaylı bilgilere Link1 / Link2 / Link3 'ten ulaşabilmektedir. 

  • Lima - Ica Demiryolu
  • Üçüncü Bölgesel Havalimanları Grubu

 

» Ankara’daki Peru Büyükelçiliği Peru ekonomisi, yatırım ortamı ve 2017’de kamu ve özel sektör işbirliğinde gerçekleşecek olan projeler hakkında bilgi vererek, Peru Hükümeti’nin, Peru’nun 200. yıldönümü sebebiyle 2021 yılına dönük hedeflerinden bahsetmiştir. Söz konusu hedeflere ilişkin detaylı bilgilere www.proinversion.gob.pe/apec/ adresinden ulaşılabilmektedir.

2015 yılında 7 milyar ABD doları tutarında yabancı yatırım çeken Peru’da, yabancı yatırıma yönelik özgür bir ortamın olduğu, içerde ve dışarda kredi kullanımına erişimin serbest olduğu, özel mülk için garanti verildiği hakkında bilgi verilmiştir. Ayrıca otoyol, çevre yolu, tren ve suyolu, liman, hastane, organize sanayi bölgesi, gibi inşaat alanında; termal güç ünitesi, elektrik dönüşüm hattı, doğalgaz dağıtım sistemi, su dönüşüm sistemi, maden arama gibi alanlarda da kamu-özel sektör işbirliğinde gerçekleştirilmesi planlanan projeler hakkında da bilgi verilmiştir.

Bu kapsamda, Peru’daki yatırım ortamı ve söz konusu projelere ilişkin detaylı bilgilere Ek1 ve Ek2’den ulaşılmaktadır.

 

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA